Huvitav leid - Eestis toodetud tahke šampoon

Kui alles hiljuti sai kirjutatud kahjulikust vahuainest SLS, mida šampoonides kasutatakse , siis viimati omale uut šampooni ostma minnes vastasin sellise huvitava asja nagu OÜ "Nurme Seep" poolt valmistatud tahke šampoon jojobaõliga.  


Esiteks jäi silma, et tegemist on EESTIS VALMISTATUD  tootega, teiseks see, et tegemist on  (käsitsi valmistatud)  looduskosmeetikaga, mis ei sisalda säilitusaineid ning kahjulikke/sünteetilisi lõhna-;  värv-; või lisaaineid. 

Ehk siis kaks kärbest ühe hoobiga :-) Eesti toode ja puhas.

Et hind oli täiesti taskukohane (veidi üle 4 EUR),  otsustasin proovida.

Välja näeb see "tahke šampoon" nagu tavaline seep. Lõhn on veidi mõrkjas, domineerib lavendel. Lõhn on piisavalt tugev, kuid mitte häiriv. Pigem meeldiv.

Koostisena on välja toodud oliivõli, vesi, kookosrasv, palmirasv, kastoorõli, magusmandliõli, kukuiõli, jojobaõli, bergamoti eeterlik õli, lavendli eeterlik õli, rosmariini eeterlik õli.

Ma ei oska arvata,  mitmeks pesuks sellest šampoonist jätkub, kuid kulu tundus olevat üllatavalt väike. Kasutasin seda nagu tavalist seepi - hõõrusin natukene märgadele kätele, seejärel "masseerisin" juustesse.    Moodustus "peenikese mulliga" tihe vaht, mis tegi pesemise ja juuste "katmise" vägagi kergeks.  Ei vahutanud nii palju, kui tüüpilised "poešampoonid,  kuid siiski üllatavalt palju.

Kuigi pakendil on üteldud, et "sisaldab rikkalikult õlisid, mis toidavad juukseid ja muudavad need peale pesu kammitavaks", otsustasin esimesel korral kasutada (nagu tavaliselt) ka balsamit. Mul on umbes õlgadeni pikad, küllaltki paksid ja "karmid" juuksed ja olen nende kammimisega alati hädas. Ei kujuta ette, et saaksin neid ilma balsamit kasutamata pärast pesu kammida !

Teisel korral otsustasin siiksi "riskida" ning balsamit mitte kasutada.  Ja oh üllatust. Isegi "käteräti-kuivi" juukseid oli väga kerge ja mõnus kammida ning juuksed olid pehmed ja kohevad.

Soovitan siiralt proovida !
Isegi, kui see Sulle millegi pärast ei sobi, ei ole tegemist suure kulutusega.

Mina ostsin selle šampooni Pärnus "Mahe Mark" ökopoest ja usun, et seda on saada enamustes loodustoodete poodides, aga kui sul ühtegi läheduses ei ole, siis saad selle osta ka erinevatest netipoodidest :

Nurme Seep

Loodusilu

Kids First

Oma Asi

Ökoviis
Comments (3)