Saksamaa sulgeb kõik oma tuumajaamad 2022. aastaks

2009 aasta oktoobris kirjutasin siinsamas blogis: "2000. aastal teatas Saksamaa valitsus ametlikult TUUMAENERGIAST JÄRKJÄRGULISEST LOOBUMISEST. Sellega seoses võeti Saksamaal vastu kaks seadust :
* tuumaenergiast väljumise seadus (Nuclear Exit Law), mis sätestas tuumaenergiast loobumise 2020. aastaks.

* taastuvate energiaallikate seadus (Renewable Energy Sources Act), mis pakkus maksusoodustusi taastuvenergiale ja kõrgeid müügihindasid rohelisele energiale. Lisaks pandi paika mitmed tolle aja kohta väga kõrged CO2 emissiooni vähendamise eesmärgid. Toodud seadusandlikud muudatused ja eesmärgid käivitasid Saksamaal enneolematu päikseenergia ja taastuvenergia innovatsioonilaine. Saksamaa olematu päikseenergiaturg muutus arvukate uute tehnoloogiafirmade toel suurimaks maailmas."


Selle peale sain tuumajaamade "ülistajatel" nii palju kriitikat, et suisa hämmastav. Väideti, et see minu jutt on vale ja väljamõeldis, kui saatsin neile konreetsed viited ametlikele dokumentidele, sain vastuseks, et ma "puhun asja suureks" nin golen kõigest valesti aru saanud. Et tegelikult lihtsalt seisatakse vanu, oma töö ära teinud jaamasid, aga see ei tähenda, et kõk jaamad suletakse. Lihtsalt vanad vahetatakse uute vastu välja. 


Täna siis selline päevauudis Postimehes:  Saksamaa sulgeb kõik oma tuumajaamad 2022. aastaks

"Pärast Jaapani Fukushima tuumajaama õnnetust suleti Saksamaal mitu tuumajaama ning neid ei plaanita enam kasutusele võtta, edastab Reuters.  Saksa keskkonnaminister Norbert Röttgen teatas tuumajaamade sulgemisotsusest pärast seda, kui valitsus selles küsimuses konsensusele jõudis.
«Otsus on lõplik. Kolm viimast tuumajaama suletakse lõplikult 2022. aastaks. Tuumajaamade uuesti kasutusele võttu ei kaaluta,» lausus Röttgen.  Enne Fukushima õnnetust sai Saksamaa 23 protsenti oma energiast tuumajaamadest. Saksamaal on praeguse seisuga 17 tuumareaktorit.
Saksamaa kantsleri Angela Merkeli valitsus jõudis tuumajaamade küsimuses kokkuleppele opositsioonis olevate sotsiaaldemokraatide ja rohelistega.
Saksamaast saab esimene täielikult tuumaenergiast loobuv tööstusriik."

Postimees väidab küll, et selline otsus tehti seoses Fukushima tuumajaama õnnetusega, kuid tegelikkuses võttis Saksamaa sellise seaduse vastu juba ammu. Ehk siis tegelikult ei midagi uut !
Comments (1)